Któż z nas nie marzył kiedyś o tym, by niespodziewanie dostać wiadomość o nieznanej cioci z Ameryki, która zostawiła nam fortunę? Spadek – przed laty słowo, które wszystkim kojarzyło się z bogactwem i dobrobytem, teraz – informacja o nim budzi wiele obaw, bo poza majątkiem po zmarłym krewnym często dostajemy też długi, albo jesteśmy jednym z wielu spadkobierców i wiemy, że przed nami wieloletnia batalia sądowa – gra nie warta świeczki.
Co wtedy? Najczęściej bez zastanowienia spadkobiercy sięgają po najprostsze wyjście – sądowne zrzeczenie się spadku. Pozbywają się problemów, ale też tego, co mogliby zyskać, gdyby zwrócili się ze sprawą do nas i zdecydowali na sprzedaż udziału w spadku.
Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Życie pokazuje, że można rozwiązać sprawy, które wydają się beznadziejne, a sprzedaż udziału w spadku może się przyczynić do poprawy sytuacji finansowej spadkobiorcy.
Tak właśnie było w przypadku pana Michała, który skontaktował się nami w sprawie mieszkania po zmarłym ojcu. Tata żył razem z żoną, przez którą nie mieli w ogóle kontaktu, więc syn niewiele wiedział o sytuacji finansowej i spadku. Istniało ryzyko, że macocha narobiła długów, a zgodnie z prawem mieszkanie, które miała wspólnie z mężem, w ¼ teraz należało się jego synowi. Sprawdziliśmy stan prawny i załatwiliśmy formalności, odkupiliśmy od pana Michała tę część spadku – ¼ mieszkania po ojcu.
Historie są różne, czasem ludzkie losy bardzo poruszające, tak jak opowieść pani Agnieszki, która była molestowana przez swojego ojca. Ona sprzedała nam spadek po swojej zmarłej mamie, żeby nie mieć kontaktu z ojcem. Później wyjechała z narzeczonym z kraju, aby nigdy go już nie spotkać.
Rodzinne niesnaski to często powody dla których sprzedaż części spadku ratuje napiętą sytuację Trzech skłóconych braci, którzy dostali spadek po zmarłej siostrze, od lat nie miało ze sobą kontaktu, nawet nie wiedzieli gdzie dokładnie mieszkają pozostali. Jeden mieszkał w Warszawie, drugi w Bielsko Białej, trzeci w Niemczech. Nieruchomość niszczała, podatki trzeba było płacić, w końcu jeden z braci sprzedał nam swój udział, żeby pozbyć się problemu.
Życie pisze różne scenariusze, najczęściej takie, na które nie jesteśmy gotowi. Pomagamy w sprawach trudnych i z pozoru beznadziejnych, bo wiemy, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a życie jest po to, by się nim cieszyć, problemy trzeba rozwiązywać – od tego jesteśmy.
Proponujemy Ci możliwość jego wykupu - całości lub części. To rozwiązanie, które pozwala na szybkie uzyskanie środków pieniężnych w sprawach, które mogą trwać latami. Dzielimy się informacjami na każdym etapie zarówno teoretycznymi, jak i tymi praktycznymi. Środki pieniężne ze zbycia spadku przelewamy ekspresowo. Mamy nieposzlakowaną opinię, a na rynku działamy już wiele lat. Bezpieczeństwo i uczciwość są dla nas priorytetem. Dlatego wszelkie procedury i transakcje przeprowadzamy całkowicie zgodnie z prawem. Zajmujemy się całą procedurą - od początku do końca. Doradzamy na każdym etapie i wyjaśniamy wszelkie wątpliwości czy nieścisłości. Kupno udziału w spadku jest dla naszych Klientów jednym z najlepszych rozwiązań trudnych sytuacji, zarówno wówczas, gdy stan prawny czy zadłużenie nieruchomości nie jest znane, jak również wówczas gdy wśród spadkobiorców nie ma zgody co do formy pełnienia zarządu nad odziedziczoną nieruchomością.
Nabycia możemy dokonać na różnym etapie prowadzenia sprawy spadkowej:
Na podstawie przepisów „Kodeksu cywilnego" (art. 1051 i następne), każdy spadkobierca ma prawo zadysponować swoim spadkiem poprzez umowę zbycia spadku. Na podstawie takiej umowy, możemy dokonać darowizny, ale też sprzedaży, co dla wielu spadkobierców jest bardzo korzystne. Sprzedaż udziału w spadku jest czynnością prawną, do której prawo ma każdy ze współwłaścicieli. To otwiera przed spadkobiercami zupełnie nowe możliwości zarządzania spadkiem.
Tak, również dokonujemy skupu nie tylko całości, ale i części spadku. Przepisy mówią, że każdy spadkobierca ma prawo zadysponować swoim całym spadkiem lub jego częścią. Co więcej, nie musi występować o zgodę pozostałych spadkobierców. Sprzedaży udziałów dokonuje się na podstawie umowy zbycia spadku, która jest regulowana w art. 1051 Kc. Całą transakcję przeprowadzamy sprawnie i szybko w jak najmniej obciążający sposób.
Otrzymałeś spadek, który nie jest dla Ciebie zastrzykiem gotówki, ani sentymentalną podróżą, lecz przysłowiową kulą u nogi? Wiesz już, że możesz się go zrzec, jednak sprzedaż udziału w spadku to proces, który nie zawsze jest łatwy. Na pewno samodzielnie trudno jest poradzić sobie z wszystkimi formalnościami, działając jednocześnie zgodnie z obowiązującym prawem. Dlatego, jeśli nie masz wystarczającej wiedzy i nie do końca jasne są dla Ciebie przepisy, prawa oraz obowiązki spadkobiercy, skontaktuj się z nami.
Pierwszym zadaniem, które wykonamy dla Ciebie jest ustalenie wartości spadku. Musisz wiedzieć, za ile możesz sprzedać udział w spadku, aby na tym nie stracić. Wartość ta jest określana przez rzeczoznawcę majątkowego lub ustalana na podstawie umowy między stronami. Należy pamiętać, że sprzedawanie udziału w spadku może:
· wymagać zgody innych spadkobierców,
· być ograniczone przez zapisy testamentu.
Kolejnym krokiem jest znalezienie nabywcy dla udziału w spadku. I tu pojawiamy się my – Tadwil oferuje nabycie udziału w spadku, gdy zdecydujesz się go sprzedać. Transakcja odbywa się na podstawie umowy zgodnej z prawem, a z naszej strony następuje wypłata środków w formie gotówkowej.
Skontaktuj się nami!:
Telefon - skup udziałów
tel. 501 08 98 98
biuro@tadwil.pl
Tadwil sp. z o.o.
ul. Syta 68, 02-993 Warszawa
Tel: +48 501 089 898
Tel: +48 507 060 970
Email: biuro@tadwil.pl
Podaj swój numer a skontaktujemy się z Tobą
w przeciągu 5 minut